Vývoj a informace - lyže WEX

Dovolujeme si Vám představit - české lyže WEX

- novou designovou a modelovou značku CZech made lyží

První maloseriový model (určený i pro vyšší zatížení) byl model roku 2009 / 10 Wex - HARD 120 - Black a Blackread.

Tvrdší, carvingová lyže, jejíž parametry byly vytipované na základě dlouholetých zkušeností a speciálním proměřováním jízdních trajektorií lyžaře na svahu ve vztahu k zatížení lyží, odstředivé síle, poloměru ideálního oblouku, průměrným sklonům svahů v naší republice a s přihlédnutím k základním fyzikálním silám, působícím za jízdy na lyžaře, určená především všem lyžařům ve vyšší váhové kategorii od 110 do 130kg nebo sportovně zaměřeného - silového lyžaře od 75/80 kg.

Tento model lyží vznikl především pro doplnění kategorie lehce ovladatelných kratších lyží i pro lyžaře, kteří díky své vyšší váze doposud vhodnou krátkou lyži na trhu nenašli.

Pokračováním této ojedinělé serie je model Wex - SOFT 120/ Tento model spatřil světlo světa v létě 2010 a byl testován od zimy 2010/11, s uvedením do prodeje roku 2011/12.

Tento model lyží je určen pro lyžaře střední váhové kategorie (cca 60 - 100/110kg), je u něj použita také technologie úpravy paty Hard, s mírně oslabeným účinkem - tento model lyží je více zaměřen i na klasického lyžaře a klasické lyžování, včetně měkčího vedení smýkaných oblouků - pro využití ve všech terénech a za všech lyžařských podmínek.

Lyže zvládá všechny lyžařské styly, včetně základního bodycarvingu (bez nutnosti používat vysoké, těžké a drahé kolíbky, podložky a zvýšené vázání), zvládá jízdu v hlubším a měkčím sněhu, větší rychlosti na hraně a zábavu na sjezdovce i ve snowparku - časem jsme pak ještě zvyšovali její stablitu.

Vývoj pak přinesl nové designy a úpravy, které pokračují dodnes. Následovaly modely Hard a Soft - Titanium

U obou modelů WEX - HARD + HARD-Titanium (od sezony 2013/14) i SOFT a SOFT-Titanium - má lyžař možnost úpravy jízdních vlastností lyží volným přenastavením rentalového vázání, kdy si tak sám lyžař může kdykoliv přizpůsobit chování lyží sněhovým a teréním podmínkám, a svému stylu lyžování. Vázání je uchyceno v místě, kde se při posouváním celého vázání dopředu nebo dozadu nejvýrazněji mění jízdní vlastnosti lyží.

I z tohoto důvodu používají všechny naše modely lyží v provedení SOFT a HARD rentalové vázání, tedy vázání s posuvnou špičkou a patou, . Špičku i patu je možné posouvat dopředu a dozadu, a tím měnit podle potřeby těžiště, zatížení a točivost lyží.


Pod touto značkou již dnes můžete na lyžařských svazích objevit nové, všestranně - univerzální lyže, v exkluzivním provedení a s ojedinělým designem, které vznikly na základě originálního nápadu.

Základními modely značky WEX jsou krátké, širší lyže z kategorie SHORTIES v délce okolo 120 cm, u kterých je při výrobě použita vlastní - speciální úprava geometrie lyže (technologie HARD), díky které se krátká lyže v jízdě lépe stabilizuje v přímé jízdě (zvyšuje se přítlak určitých částí lyží na sníh) a lyže lépe drží na hraně při výjezdu z oblouku (zvyšuje se tlak na určitou část hran) a zvládá čistě řezané oblouky v proměnlivém radiusu od 9 do 50m.

Tyto modely lyží nové koncepce jsou zaměřené na lehké ovládání, univerzálnost, všechny druhy terénu a sněhové podmínky. Nově - a poprvé v historii lyžování - také přicházíme s doplněním řady krátkých lyží shorties o model určený pro lyžaře s vyšší váhou - okolo 120 kg.

Základní koncepce - délka 120 = jízdní vlastnosti délek 150/160 + lehké ovládání

Vývoj se nezastavil ... každoročně přicházíme s novými nápady - s novým řešením. Vynalezli jsme úplně novou geometrii lyží - lyže s "posilovačem radiusu".
Námi poprvé použitá geometrie 3DR u modelů WEX Soft 123 Titanium 3DR a WEX Hard 123 Titanium 3DR zajistí u lyží schopnost projet oblouk na hraně v mnohem menším radiusu, než je ten "geometricky zabudovaný" do lyží. A tak lyže s radiusem 16 m dokáží vykrojit oblouk o R 8 m, lyže s R 7 uměly zajet i oblouk o radiusu 3 m... naším cílem je představit rovnou lyži (s minimálním bočním krojením = nádherně klidnou v přímé jízdě), která bude schopná zajet čistý oblouk na hraně s jakýmkoliv radiusem. Tento model v délce 141 cm přichází do výroby pro rok 2012 - je nově osazený Speed adaptérem - kinetickým stabilizátorem, který fyzikálně nahrazuje délku špičky lyže a přináší tak pro konstrukci a jízdní vlastnosti lyží naprosto nové možnosti.

Sledujte dál naší nabídku - aktuální informace, nové modely lyží a dalších sportovních výrobků a doplňků se zančkou WEX najdete na adrese - www.wex-sport.cz

EXKLUZIVITA ZNAČKY


Lyže se značkou WEX jsou distribuované POUZE přes zaučené instruktory, učitele lyžování a veřejné lyžařské půjčovny s prakticky vyškoleným personálem.

Tyto modely lyží nedostane do ruky neinformovaný velkoobchod nebo prodejce, který pouze lyže podává přes pult.

Zajišťujeme tak exkluzivitu značky WEX - kdo tyto lyže nezná v praxi, není jejich prodejcem !

Lyže se značkou WEX se vyrábí v České republice, u výrobců lyží a sportovních výrobků, kteří zajišťují výrobu i nejznámějších světových značek lyží. Na lyžích WEX jsou použity materiály a technologie, které se všeobecně používají ve výrobě lyží.


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky