Školní lyžování - není už pozdě?

Školní lyžování

I školní lyžařský výcvik může probíhat úplně jinak - jednoduše, zábavně a pro žáky i lehce = MOTIVAČNĚ:

Při využití programu WEX-DSM a při použití lyží snowblade první den výuky zvládnou Vaši žáci / začátečníci:

  • během prvního výukového dne samostatně sjíždět svah ve snožném postavení lyží
  • druhý den dopoledne se vyjezdí, zvyknou si na rychlost - odpoledne si vezmou svoje lyže
  • a od třetího dne už jenom lyžují
  • nepotřebují pro zatáčení pluh, i když se brzdivý pluh naučí
  • z lyžování mají radost - nemusí se nic přeučovat
  • lyžařský kurz splní svůj účel již druhý den výuky
  • na další rok Vám sami "naverbují" nové zájemce o kurz - nikoho nemusíte přesvědčovat, nechte to na dětech
  • pro motivaci k účasti na lyžařském výcviku máte možnost využít Motivační film

Tato metoda je ověřená na několika školách, jedna ze ZDŠ v Nýrsku dosáhla tak velkého úspěchu, že po čase používání této metody (plus našeho motivačního filmu) se naplinily i dva kurzy v jednom roce !

Nevěříte?

Váš problém ... je to také problém kateder a Lyžařských škol, které o této metodě nemají (a nechtějí mít) ani tušení....

I pro Vás máme připravený alternativní výukový program WEX-DIRECT METHOD s využitím lyží supershorties, kdy dokážete během prvního dne výuky (výukový cyklus 2,5 hod) naučit Vaše začátečníky bezpečně sjíždět svah v paralelním postavení lyží, se zatáčením řízeným smykem (v případě nutnosti i v pluhu). Díky tzv. kombinované výuce dokáží žáci využít lyže i pro zatáčení na hranách - základy carvingu. Veškeré cviky a postupy jsou součástí všeobecných zásad pro výuku lyžování, s využitím speciální cviků a cvičení pro dokonalé ovládání lyží v jízdě i na místě složených do speciálního metodického postupu - úvodní slovo ve speciální DVD pro školy můžete zhlédnout ZDE.

Pro ty žáky, kteří jsou na lyžích již jako doma, můžete použít motivačně výukový - zábavný program, kde s využitím lyžařských cviků metodicky upravených pro krátké lyže a zábavu Vám pomůžeme u žáků zdokonalit motorické dovednosti a návyky zábavnou formou - využíváme cvičení na základě zahraničních zkušeností z přípravy rakouských lyžařů.

Pomocí těchto cvičení děti připravíte na bezpečnější využívání veřejných snowparků v budoucnosti a zdokonalíte je i v jízdě na hranách - v základním carvingu, včetně výuky "jízdy v davu" = cvičení pro zvládnutí bezpečného lyžování na přeplněných sjezdovkách. Celý program má i návaznost na závodní lyžování - podle dovedností žáků a možností školy Vám můžeme zprostředkovat reprezentaci školy ve slalomových disciplinách na krátkých lyžích v Rakouském poháru ve sjezdových disciplinách - shortcarv.

Program výuky bylo možno do mého ukončení aktivní činnosti se naučit na našem semináři.


POD ČAROU

Tento výukový program byl součástí Projektu TPK.
Projekt byl po jeho náběhu zastaven s přechodem na komerční část - v současné době čekáme na kontakt odpovědných míst pro možnost adaptace projektu do Školní výuky lyžování.

Proč se stále nic neděje?
Protože od prvního slibu ministryně školství o zařazení tohoto projektu do systému školního lyžování (2006/7) se na postu ministra školství vystřídalo (k dnešnímu dni = rok 2024)  již 15 ministrů.

A pak si nestěžujte "co to máme dnes za mládež".


Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky