Tohle prosím nedělejte

Jak učit záklon

Lyže RAX / STAKI - aneb děs a hrůza v lyžování

K tomuto článku mne inspirovali jednak čtenáři, kteří se svými dotazy stále vrací k problematickému webu a distributorům lyží RAX (nyní Staki) a k jejich tvrzení, že lyže RAX / STAKI jsou nejvhodnější "lyže" na výuku lyžování úplných začátečníků a malých dětí !!!

Je přinejmenším podivné - ne-li trestuhodné, když výuku "lyžování" na nelyžařském vybavení provádí nekvalifikovaný "lyžařský instruktor" bez patřičného oprávnění a znalostí základů lyžařských technik.

Možná je to už v našem státě normální - každy si vlastně může dělat co chce - tak nás to učí naše vláda... A také propagátoři lyží Rax - nyní STAKI, a navíc si dovolí svá tragická videa z výuky i prezentovat na internetu.

K výuce na lyžích RAX (STAKI) - dále pouze STAKI:

Abychom byli konkrétní, pusťte si prosím nejprve toto "promoční" video / Představení světové novinky .. a zároveň video-potvrzení vlastní slepoty a demagogie....

K výuce začátečníků na lyžích STAKI:

1) lyže STAKI automaticky učí extrémní záklon - dobře se podívejte na děti na video-záběrech (viz následující fotogalerie) = všechny mají úplně zalomené nožičky pod kolenem směrem dozadu - přes opěrky bot, jak visí na patách. Za to bych podal žalobu za úmyslné poškozování zdraví. Klouby kolen jsou u malých dětí velice citlivé na přetěžování, a zatížení ve stálém podřepu a zavěšení na patách lyží je přímo destruktivní.

"Obecně platí, že zatížení kloubní chrupavky v oblasti čéšky, tedy v oblasti, kde nejčastěji nacházíme první příznaky artrózy, se prudce zvyšuje s úhlem ohybu v kolenním kloubu. Výzkumy ukazují, že za kritický lze považovat úhel 90 stupňů. Tehdy je chrupavka v zatíženém kloubu namáhána na hranici přetížení. V praxi to znamená, že raději vyloučíme zátěž v kleče a v dřepu..." citát z odborného textu.

2) lyže STAKI učí - a umožňují - jízdu rovně ze svahu, bez obloučků a brždění smykem - na to jsou konstruované, brzdí se - i zatáčí - na patách

3) pokud se začátečník naučí sjíždět (úmyslně říkám sjíždět, ne lyžovat) na lyžích STAKI, a bude později chtít jezdit rychleji a tak pokračovat ve zdokonalování lyžařské techniky, musí si koupit klasické lyže (lyže RAX jsou díky konstrukci velice pomalé především na rovinách a modrých sjezdovkách a samy silně brzdí) - to ale znamená, že pro ovládání klasických lyží s delší patou musí jít znovu do lyžařské školy a začít úplně od začátku, protože se doposud naučil všechno totálně jinak = špatně, a klasické lyže NEDOKÁŽE ovládat.

Viz obrázky, pořízené z videonahrávek začátečníků, kteří se učí "lyžovat" na lyžích RAX / STAKI - ukázka toho, jak děti NEUČIT, a co způsobuje výuka na lyžích RAX / STAKI:

... chudák malej, tohle je cesta k trvalé invaliditě... a tohle si dovolí někdo na webu prezentovat, jako PROMOVIDEO ....


A ani ostatní - i dospělí - začátečníci na tom nejsou lépe.
/Kliknutím na fotografii si můžete obrázky zvětšit/

Staki / Raxy prostě potřebují = učí záklon.

Vážně máte touhu, milí začátečníci, takhle jezdit - a vypadat - na sjezdovce ?!?

Tato galerie hovoří sama za sebe - kde je soudnost propagátorů? Vždyť je to příšernost a hrůza ! Hodně mi to vše připomíná prodejní aktivity na prodejních akcích...

Ale aby nedošlo k mýlce - tohle "posazení" a záklon JE pro lyže RAX = STAKI - NORMÁLNÍ A NENÍ CHYBOU pro Raxování  - ale pro LYŽOVÁNÍ je to velká KATASTROFA.

Jenom je důležité také říct, že lyže RAX / Staki jsou ze své podstaty a konstrukce ideální zábavný prostředek pro pokročilého lyžaře, který už má základy lyžování za sebou a ví jakou technikou - a jak - se lyžuje. Používat ale tyhle "lyže" pro "výuku lyžování" u začátečníků je demagogie a totální katastrofa - pro zdraví i bezpečnost lyžařů a především je to  podvod na peněženky lyžařů.

POKRAČOVÁNÍ

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky